ABC kredytów rolniczych

      Brak komentarzy do ABC kredytów rolniczych

Dobrze prosperująca działalność rolnicza potrzebuje do sprawnego funkcjonowania między innymi nowoczesnych sprzętów, nawozów, systemów nawadniających, odpowiednich pasz i środków ochrony roślin. Wymaga również zabezpieczeń na wypadek katastrof, niesprzyjających warunków atmosferycznych, czy niskich plonów. W obliczu podobnych sytuacji coraz częściej zdarza się, że idealnym wsparciem dla działalności okazuje się kredyt.

Kredyt rolniczy na dowolny cel

Rolnik starający się o kredyt na dowolny cel nie będzie musiał dokumentować na jakie wydatki zostały przeznaczone pożyczone środki finansowe. Umożliwia to wykonanie dowolnej inwestycji według potrzeb i planów gospodarstwa.
Opcja kredytu na dowolny cel to bezpieczne wyjście, mogące usprawnić płynność finansową kredytobiorcy w trudnej sytuacji. Dużym plusem tego typu kredytowania jest fakt, że dostępne na rynku kredyty dla rolników https://agrofundusz.pl/kredyty-dla-rolnikow/na oświadczenie nie wymagają zastawu, ani spełniania skomplikowanych wymagań i warunków.

Jakie inne opcje kredytowania mają do wyboru przedsiębiorstwa rolne?

Rolnicy prowadzący działalność rolną mają obecnie możliwość wybrania kilku opcji kredytu. Jakie możliwości należy wziąć pod uwagę?

KREDYT GOTÓWKOWY

Jeśli prowadząc działalność rolną zaistnieje potrzeba uzyskania dodatkowych funduszy lub wzięcia gotówki – to idealna opcja. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny, wybrany cel, bez niepotrzebnych formalności.

ROLNICZY KREDYT KONSOLIDACYJNY

To idealna opcja dla osób chcących zmniejszyć ilość miesięcznych obciążeń i zamiast wielu rat – płacić jedną o wiele łatwiejszą w spłacie, uwalniając przy tym zdolność kredytową.

KREDYT NA ZAKUP URZĄDZEŃ ROLNICZYCH I MASZYN

Sprawny i nowoczesny sprzęt to bardzo ważny element codziennej pracy rolnika. Kredyt z przeznaczeniem na zakup niezbędnych w gospodarstwie sprzętów umożliwi szybkie unowocześnienie przedsiębiorstwa i łatwiejszą pracę z ich wykorzystaniem.

KREDYT NA DODATKOWĄ ZIEMIĘ ROLNĄ

Powyższa opcja kredytowania umożliwi zakup dodatkowej ziemi ornej lub takiej, na której powstanie nowy budynek gospodarczy.

LEASING ROLNICZY

Interesując się zakupem nowego sprzętu, takiego jak ciągnik, kombajn czy auto warto rozważyć opcję leasingu rolniczego. Uproszczone procedury i niższa cena zdecydowanie zachęcają do skorzystania z tego typu rozwiązania

Kredyty dla rolników umożliwiają dalszy rozwój przedsiębiorstw rolnych, które znalazły się w obliczu problemów finansowych, jak również tych, które zdecydowały się na dodatkowe, choć kosztowne inwestycje. Warto zapoznać się z ofertami różnych banków, aby wybrać najkorzystniejszą dla naszych planów propozycję.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o