Oferta dla klientów indywidualnych

      Brak komentarzy do Oferta dla klientów indywidualnych

Chcesz założyć konto osobiste? Zainwestować w walutę? A może wziąć kredyt? Zostań klientem indywidualnym banku i ciesz się mnóstwem korzyści i benefitów.

Klient indywidualny banku – czyli kto?

Z pozoru wydaje się, że każdy wie, kim jest klient indywidualny. Okazuje się jednak, że zagadnienie to jest bardziej rozbudowane, niż na to wygląda. Lecz od początku – banki, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, dzielą swoich klientów na poszczególne grupy. Dochodzi do tego na tle różnorodnych parametrów, takich jak np. wspólne cechy konsumentów, ich oczekiwania odnośnie nabywanych produktów czy najważniejsze potrzeby. Pozwala to na uporządkowanie klientów na grupy o podobnym profilu, co z kolei prowadzi do lepszego dopasowania oferty bankowej. Oczywiście – z jednej strony efektem tego jest duże rozdrobnienie w segmencie bankowym, z drugiej jednak zwiększa konkurencyjność i pozwala na wybór optymalnej usługi zależnie od własnych wymagań.

Kim jest w takim razie klient indywidualny banku, takiego jak np. bank BNP Paribas? Przede wszystkim jest to osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej, a do tego dysponuje zdolnością prawną oraz zdolnością do czynności prawnych. Co ciekawe, występuje dość istotna różnica pomiędzy pierwszą i drugą zdolnością. Otóż zdolność prawną posiada każdy, natomiast zdolność do czynności prawnych zyskuje się dopiero po ukończeniu pełnoletności. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, zajrzyj do Kodeksu cywilnego.

Warto też dodać, że klientem banku takiego jak bank BNP Paribas może być właściwie każda osoba, która jest pełnoletnia. Ponadto klientem indywidualnym może zostać także osoba małoletnia, jeżeli zostanie wypełniona specjalna dokumentacja. Nie ma natomiast znaczenia, czy chodzi o osobę prawną, osobę fizyczną czy też jednostkę organizacyjną.

Podział klientów indywidualnych

Aby jeszcze lepiej dopasować ofertę do potrzeb konsumentów, banki dzielą klientów indywidualnych na dalsze grupy – ponownie zgodnie z ich profilami. Najczęściej są to zarobki (rozumiane jako przychody na koncie). W ten sposób tworzone są następnie podgrupy produktowe dopasowane do rozlicznych wymagań konsumenckich. Klienci indywidualni o mniejszych obrotach na koncie korzystają ze standardowej oferty, podczas gdy klienci o najwyższych przychodach mogą decydować się nawet na indywidualnie przygotowane propozycje ze strony banku.

Jaka jest oferta dla klientów indywidualnych?

Będąc klientem indywidualnym banku takiego jak bank BNP Paribas, masz dostęp do bardzo rozbudowanej oferty. Podstawowym jej elementem jest oczywiście ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, popularnie określany jako konto osobiste. Obecnie trudno wyobrazić sobie komfortowe funkcjonowanie każdego dnia bez konta bankowego, dzięki niemu możesz m.in. prowadzić transakcje bezgotówkowe. To oczywiście nie wszystko – możesz także założyć lokatę, konto walutowe, konto oszczędnościowe, inwestować środki finansowe lub wziąć kredyt. Wszystko zależy od tego, jakie są twoje bieżące potrzeby. Pamiętaj jednak, aby wszystkie decyzje podejmować w sposób odpowiedzialny, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z doradcami wybranego banku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o