Pitbull Patryk Vega Stargard

      Brak komentarzy do Pitbull Patryk Vega Stargard

Z roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak zawsze nie zapomnieliśmy o jakimś z klasyków gatunku, który powstał właśnie w kolejnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezmiernie częstego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i pokazywania brutalności, Oczywiście było ponad i w ostatniej sztuce.

Pitbull Patryk Vega Chojna

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pozycję działają znacznie dobrze, sumiennie, potrafią chodzić w strukturze. A po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z swymi problemami, które blokują im istnienie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pozycję działają znacznie dobrze, sumiennie, potrafią chodzić w strukturze.

A po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z swymi problemami, które blokują im istnienie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z kobietą, która stara się odebrać mu dobra do ochrony nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej sztuki Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a też w odreagowaniu na stres związany z pracą pozostaje w jeszcze to popularniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć własne mieszkanie inne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który znajduje się w bardzo niekomfortowej i delikatnej sytuacji, wdaje się on gdyż w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Chojna

Postacie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze tworzy domową funkcję, a gra nią stanowi człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszelki przedmiot i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwile mogą wprowadzać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co właściwie funkcjonuje w współczesnym filmie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki możliwość, że jak mocno pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Chojna

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty funkcji w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Ale albo ich wygląd byłby właściwie zdrowy i prawdziwy, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Zdecydowanie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym przykładu nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w którym działają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić i na ostatnich dojrzalszych i znacznie lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w własnych pozycjach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobrze zapisali się w roli policjantów, którzy pogubili się we swym mieszkaniu prywatnym również wymagają tyczyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Jest nią dźwięk, który został przeprowadzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą osiągać przez to przedmiot z zdrowym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Chojna

Wszystkie z skóry nie są czarno białe, pokazują nam się z drugich stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który zatrzymuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako kobiety idealne, będące na ochronie prawa, często są bez skazy, mają silne bycie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy pracują trudną pracę, i po niej wymagają tyczyć się z swymi demonami. Teraz to sprawiło, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, która planowała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, przygotowują się o dużo bardziej duże i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Chojna

 

źródło artykułu PitBull

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o