Poczta kurier Bielawa zamów online

      Możliwość komentowania Poczta kurier Bielawa zamów online została wyłączona

Z powodu rosnącego tempa życia i zwyżkującej popularności transakcji online, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Mirsk może być naprawdę proste i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Mirsk

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to te o małych gabarytach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas oraz swoje nerwy, ponieważ stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Mirsk pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać od nas paczkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki do adresata na czas. Zwyczajowo termin doręczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek w ciągu miesiąca warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić ilość papierów. Poza tym mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tylu paczek na pewno zauważymy też korzyści z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto spod naszego mieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza gdyprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z przesyłek z osobna. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni przesyłać większe ilości paczek dobrze jest skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, gdy produkt który musimy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i dużo waży? Opłacalnym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania tradycyjnej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty przesyłki musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania palety.

Warto pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki i wagę musimy doliczyć paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod wpływem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której prześlemy towar, dowiedzmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie może stanowić wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć trudności z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wskazówki odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Mirsk chce żeby wszystkie przesyłki były transportowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza przesyłka może się obracać lub być zgnieciona przez inne przesyłki.

Kolejną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Mirsk odbierając paczkę musi też ten list przewozowy dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Mirsk .

Zobacz również poczta Kurier