Pożyczka to naprawdę ważne i odpowiedzialne zobowiązanie

Zanim ktoś weźmie pożyczkę, powinien przejść przez kilka etapów, które pozwolą na bezpieczne i ostrożne wzięcie jej. Jeśli ktoś będzie działać sprawnie, to nie zajmie to dużo czasu, ale za to będzie dobrym przygotowaniem i zabezpieczeniem, przed nietrafionymi decyzjami.

Pożyczka to coś, co tak naprawdę każdy z nas z chęcią by przyjął. Jeśli tylko byłaby oczywiście na dogodnych warunkach. Zawsze przyda nam się nieco więcej pieniędzy niż mamy zazwyczaj. Pozwoli to na zwiększenie nieco standardu swojego życia, czy też na wymarzony wyjazd wakacyjny. Taką pożyczkę na dogodnych warunkach można upolować samodzielnie, wystarczy wiedzieć, jak bezpiecznie wziąć pożyczkę.

Pożyczka to naprawdę ważne i odpowiedzialne zobowiązanie

Czym się kierować biorąc pożyczki?

Pożyczki mogą nie tylko służyć do tego, aby spełnić nasze zachcianki, ale też do tego, by opłacić lekarzy, naprawę auta, czy zakupić drogie leki. Nie trzeba się ich bać i naprawdę firmy pożyczkowe nie są takie straszne, jak to są przedstawiane w mediach. Media karmią ludzi zazwyczaj tymi negatywnymi wiadomościami, zapominając o tym, co pozytywne. Tak samo jest w przypadku firm udzielających pożyczek. Jest wiele takich, które pomogą i ułatwią nam życie i wcale nie będą odzwierciedleniem tego, co jest nam zazwyczaj przedstawiane.

konsolidacja chwilówek

konsolidacja chwilówek

Jeśli ktoś chciałby wziąć bezpiecznie pożyczkę, ale nie wie jak, to właśnie poniżej będzie mógł zapoznać się z kilkoma zasadami, które pomogą mu podjąć decyzją i nie skończyć z problemami finansowymi.

1. Na początku trzeba znaleźć firmę, która taką pożyczkę udzieli. Nie może to być pierwsze lepsze przedsiębiorstwo, ponieważ nie na tym polega wybieranie tego, co jest najlepsze. W dobie Internetu nie musimy ograniczać się do tego, co mamy pod ręką, bo tak naprawdę możemy wybrać firmę, która znajduje się w drugim końcu kraju. Przede wszystkim poszukujemy sprawdzonych firm. Na pewno będą to firmy, które już kilka lat działają na rynku i przy których nie krążyły żadne historie o oszustwach, czy aferach finansowych. Jeśli firma wygląda dobrze, to czas zapoznać się z opiniami. Możemy kierować się zarówno tymi w Internecie, jak i opiniami od rodziny i znajomych, które tak naprawdę są najcenniejsze. W ten sposób działając, zrobimy przesiew w firmach i wybierzemy grupę tych, które wydają nam się najlepsze.

Jeśli chcesz coś na dłużej to sprawdź pożyczki długoterminowe online

2. Czas na poznanie ofert przedsiębiorstwa. Firmy zazwyczaj mają kilka ofert dla różnych klientów i do tego dochodzą jeszcze różne ich warianty. Warto także przy okazji zobaczyć, jak firma się reklamuje i jak się to ma do rzeczywistości. Często jest tak, że na plakatach i ulotkach widnieje taka oferta, które wydaje się najlepsza dla klienta, lecz tak naprawdę jest niemożliwa do uzyskania, a w skali rocznej okazuje się, że tak naprawdę do pożyczki trzeba dołożyć naprawdę sporo. Dlatego dokładnie sprawdzamy, jakie są oprocentowania i koszty dodatkowe. Znając te dane, możemy znów wybrać kilka najlepszych ofert i dalej je porównywać.

pożyczki bez big

pożyczki bez big

3. Pora na małe obliczenia. Zanim jakakolwiek decyzja o pożyczce zostanie podjęta, czas obliczyć, jakie będą koszty pożyczki. Prócz oprocentowania (kierujemy się RRSO), to musimy też zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, czyli przygotowanie umowy, ubezpieczenie pożyczki, ewentualne wizytacje windykatora itd. Wszystko to może znacznie zwiększyć koszty pożyczki i nagle okaże się, że coś, co było promowane jako bardzo okazjonalne, jest znacznie droższe, niż inne pożyczki. Wykonane obliczenia będą tak naprawdę podstawą do tego, by wybrać jedną konkretną firmę.

Masz za dużo chwilówek zobacz co można zrobić wejdź na konsolidacja chwilówek

4. Niektórzy pomijają ten aspekt, choć w sumie jest najważniejszy i to on wpływa na ostateczny wygląd pożyczki. Jest to oczywiście umowa. Nie powinniśmy podpisywać jej bez czytania. Choć jest to nieraz nawet kilkanaście stron zapisów, to warto poświęcić trochę czasu na to w domu i przeczytać tę umowę. Nagle może się okazać, że znajdują się w niej elementy, o których wcześniej nie było żadnej mowy, nagle okazuje się, że pojawiły się dodatkowe koszty i cały obraz pożyczki się diametralnie zmienia. Z takiej firmy najlepiej jest zrezygnować, ponieważ jeśli osoba obsługująca nas, nie poinformowała nas o wszystkich elementach umowy już wcześniej, to możemy się spodziewać tego, że również po jakimś czasie mogą być problemy z firmą. Jeśli jednak znajdzie się przedsiębiorstwo, którego umowa wygląda korzystnie, to właśnie taką firmę wybieramy. Pamiętajmy też o tym, że jeśli czegoś w zapisach umowy nie rozumiemy, to powinniśmy o wyjaśnienie poprosić pracownika firmy, czy też kogoś, kto zna się na prawie i finansach.

5. Pożyczka wzięta to niestety przychodzi czas na to, aby ją spłacić. Najważniejsze jest to, aby pilnować terminów. Jeśli zapłata będzie dokonywana przelewami, to warto zlecić taki przelew kilka dni przed terminem, aby zdążył on być przeksięgowany. Każdy dzień spóźnienia może nieść za sobą konsekwencje w postaci dodatkowego oprocentowania. Oczywiście nasza pamięć jest zawodna i może się okazać, że zapomnieliśmy o racie. W takiej sytuacji najlepiej jest się przed nią zabezpieczyć, poprzez ustalenie na koncie bankowym stałych przelewów.

Zobacz też  pożyczki bez big

Pożyczki potrafią być naprawdę korzystne i jeśli tylko ktoś się trzyma warunków umowy i nie ma problemów z jej spłatą, to może być znak, że w przyszłości nie trzeba się obawiać brania kolejnych pożyczek. Pożyczki nie są tylko ratunkiem w trudnej sytuacji, lecz są także szansą, gdy pojawia się jakaś ciekawa okazja. Nie warto marnować dobrych okazji.

Daj ocenę (5 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Karolina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karolina
Gość
Karolina
Daj ocenę :
     

Nie można sie po prostu spóźnić ze spłatą chwilówki. Niektórzy nie przemyślą sprawy, tylko biorą te darmowe na 30 dni, a później biorą kolejną żeby spłacić poprzednią. A to po prostu trzeba wziąć na dobre 3 miesiące, jak np. w kredyt1000 i nie martwić się że się spoźnimy.