Prywatna pożyczka bez BIK i KRD

      1 komentarz do Prywatna pożyczka bez BIK i KRD

Zła historia kredytowa w bazie BIK albo negatywne wpisy w bazie KRD to nie są okoliczności sprzyjające dla potencjalnych pożyczkobiorców. Wniosek o pożyczkę może zostać odrzucony nie tylko przez banki, ale nawet przez firmy pożyczkowe. W takiej sytuacji jest jeszcze jedna opcja dostępna, czyli prywatna pożyczka bez BIK i KRD. Sprawdźmy więc, czym jest ten produkt finansowy i gdzie go szukać.

Pożyczki prywatne bez BIK i KRD, czyli szansa na zastrzyk finansowy

Propozycje social lending nadal nie są tak znane, jak produkty bankowe czy też firm pożyczkowych. Dotyczy to naszego kraju, ponieważ za granicą, a zwłaszcza w krajach anglosaskich, to właśnie pożyczki prywatne cieszą się szczególną popularnością. Trudno się temu dziwić, skoro to naprawdę interesujące rozwiązanie i to dla obu stron transakcji. Pożyczkodawcą w tym przypadku jest osoba prywatna, która ma odpowiednie zasoby finansowe i wiedzę, aby zarabiać na pożyczaniu pieniędzy. W ten sposób może uzyskać większe korzyści niż wpłacając pieniądze na lokatę bankową i jest to zarazem mniej ryzykowne niż fundusze inwestycyjne oraz akcje.

Jednak to również korzystna propozycja dla potencjalnego pożyczkobiorcy, który często jest w stanie utargować naprawdę opłacalne warunki umowy pożyczkowej – niższe oprocentowanie w porównaniu z ofertą bankową czy firm pożyczkowych, ale i dogodny harmonogram spłaty. Prywatna pożyczka bez BIK i KRD [link] okazuje się zatem sytuacją win-win, ponieważ obie strony transakcji mogą uzyskać jak najbardziej korzystne warunki na drodze negocjacji.

Na czym polega prywatna pożyczka?

To z pewnością optymalne rozwiązanie (a czasami nawet jedyne) dla osób zadłużonych bądź ze złą historią kredytową. Prywatni inwestorzy nie weryfikują danych zawartych w bazie BIK dla potencjalnego pożyczkobiorcy, ponieważ nawet nie mają takich uprawnień. Również nie muszą sprawdzać informacji w bazach gospodarczych i KRD. Jak to możliwe i dlaczego godzą się na takie ryzyko? Wyjaśnienie tego jest naprawdę proste. Nie ma potrzeby zaglądania do baz, gdyż zostały wypracowane inne formy zabezpieczenia. Inna kwestia, że to, co pokazuje BIK czy KRD niekoniecznie w pełni odzwierciedla sytuację finansową pożyczkobiorcy.

Z punktu widzenia pożyczkodawcy najważniejsze jest, aby pożyczka była spłacana zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dlatego proponuje się konkretne rozwiązania w formie pożyczki pod zastaw (najczęściej jest to nieruchomość) albo pożyczki pod weksel (papier wartościowy). Takie opcje gwarantują, że prywatny inwestor nie będzie stratny, nawet jeżeli pożyczkobiorca okaże się niesumienny. Co więcej, pożyczka prywatna pod zastaw czy pod weksel stanowi nawet zabezpieczenie dla osoby pożyczającej, ponieważ mobilizuje do wywiązania się z umowy pożyczkowej.

Jak znaleźć propozycję prywatnej pożyczki bez BIK i KRD?

Oczywiście podstawowym źródłem jest internet, a konkretnie specjalne platformy finansowe online, na których spotykają się pożyczkodawcy z potencjalnymi pożyczkobiorcami. Obie strony transakcji zostają wcześniej zweryfikowane, więc ryzyko jest naprawdę znikome.

Warto jednocześnie podkreślić, że w przypadku social lending rzeczywiście osoby z negatywnymi wpisami w bazach mogą uzyskać pożyczkę i nie jest to jedynie chwyt marketingowy.

Daj ocenę (4 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna
Daj ocenę :
     

Witam. Interesuje mnie pożyczka od osoby prywatnej w kwocie 30.000 zł Proszę o szybki kontakt