Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

Wszystko uważa na ostatnie, że 2019 rok będzie mocno oryginalnym momentem na zbycie kryptowalut. W minionym czasie media obiegła informację o tym, iż w dalekim roku na zbycie pojawi się… Saletacoin, kryptowaluta wyemitowana przez byłego boksera.

Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

Zainteresowanie celebrytów kryptowalutami nikogo teraz nie dziwi. Po tym jak 2017 rok przyniósł niespodziewaną hossę na rynku, kurs bitcoina poszybował znacznie w górę, a wiele projektów ICO wykazałoby się strzałem w dziesiątkę, niejedna gwiazda dała się skusić na wdepnięcie w część.

ZACZNIJ INWESTOWAĆ

ZACZNIJ INWESTOWAĆ

Dotąd jednak raczej z trudem można szukać projektu, który zakończył się stuprocentowym sukcesem. Niektóre okazywały się nawet małymi oszustami.

Saleta nie pierwszym bokserem

Nasz rodzimy pięściarz nie jest głównym bokserem, który zainteresował się kryptowalutami. Jeszcze przed wielką hossą, sportowiec Floyd Mayweather postanowił wesprzeć emisję tokenów firmy Stox. com. Bokser nie ukrywał wówczas, że z projektem wiąże spore okazje na wielkie zyski, o czym informował nawet na swoim instagramie. Niestety dziś sportowiec woli raczej zapomnieć o tej inwestycji – aktualnie wartość tokenów oscyluje w granicach 20 centów, przy czym istotna cena wynosiła 1, 86 USD. Inny projekt wsparty Mayweathera – Centra, wykazał się zbudowaną z premedytacją piramidą finansową.

Kryptowaluty przyciągają celebrytów

W akcji nie brakuje te takich nazwisk jak Steven Seagal czy Paris Hilton, którzy zdecydowali się firmować projekty swoim nazwiskiem. Seagal niestety podzielił los Mayweather’ a. Trochę dużo szczęścia miała Paris Hilton wspierająca ICO LydianCoin, gdzie sam cel był pozytywny. Hilton straciła jednak wizerunkowo, gdy główny przedstawiciel projektu został oskarżony o stosowanie przemocy domowej.

W Polsce rynek kryptowalut uważany jest z zdrową uwagą. W historii wsparcia konferencji DasCoin wyparli się Krzysztof Ibisz i Rafał Maserak, po tym jak KNF i UOKiK krytycznie pokazały się o promowanych tam treściach. Trudno się dziwić, ponieważ wśród wielu dużych projektów zdarzają się także, choćby wysoce wymienione, oszustwa. Ponadto występujemy w świecie, jaki ze określonym dystansem dochodzi do innowacyjnych projektów.

Saleta widzi w perspektywa

Przemysław Saleta przemówił kilka dni temu do bliskich fanów na facebooku hasłem „Future is Now!”.
W konkretnym poście zdradza plany wyemitowania swojej oficjalnej kryptowaluty Saletacoin. Jednocześnie uspokaja, iż nie chodzi tutaj o żadne spekulacje, natomiast na celu wszystek będzie mógł otrzymać. [b]Premiera tokena ma nastąpić 24 stycznia 2019 roku na rozmowy BTC Invest Camp w Bangkoku[/b]. Warto zaznaczyć, że sportowiec jest powszechną oraz lubianą osobą nie dopiero w świecie boksu. W przeciwieństwie do drugich celebrytów, Saleta raczej cechuje się zdrowym rozsądkiem również w historii nie wykazywał chęci do budzenia się z motyką na słońce.

Za projektem stoją doświadczone osoby. Tomasz Rozmus – prezes giełdy TOKENEO odpowiada za cały proces emisji SaletaCoin dodatkowo jej późniejszej dystrybucji. [b]Szczepan Bentyn – znany youtuber i specjalista rynku kryptowalut będzie postrzegał za doradztwo i wsparcie techniczne projektu[/b]. Token powstanie zresztą na całkiem nowej platformie opracowanej przez Bentyna – PERSONAL TOKENS. Sam kick – boxer budzi się rynkiem kryptowalut od 2017 roku, jak to podjął decyzję o współpracy z TOKENEO.

Po co emerytowanemu sportowcowi własna krytpowaluta?

Personalny token to teraz dość znane narzędzie marketingowe sportowców i celebrytów w zachodnim świecie. W Polsce trend jest czystą nowością, ale należy się spodziewać, że po przetarciu szlaków przez Saletę, takich pomysłów pojawi się więcej. SaletaCoin będzie działała specjalnie do aktywizacji fanów sportowca, którzy za pośrednictwem tokena będą mogli m. in. nabyć nowe usługi lub towary w budowie gadżetów. Projekt ma oraz na punktu propagowanie sportu wśród młodzieży, zaś w szczególności bosku.

Z niecierpliwością wyczekujemy premiery SaletaCoin i przechowujemy kciuki za powodzenie pierwszego takiego celu w Polsce.

Źródło artykułu Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o