Samochody poleasingowe dla Ciebie

Zakup używanego samochodu to niełatwe zadanie. Na rynku nie brakuje pojazdów powypadkowych, z ukrytymi usterkami, po prowizorycznych naprawach oraz z przekręconym licznikiem.

Samochody poleasingowe dla Ciebie

Zakup używanego samochodu to niełatwe zadanie. Na rynku nie brakuje pojazdów powypadkowych, z ukrytymi usterkami, po prowizorycznych naprawach oraz z przekręconym licznikiem. Niekiedy tego rodzaju auta mają też sfałszowaną dokumentację dotyczącą przebiegu oraz historii serwisowania. Wśród pojawiających się na rynku wtórnym aut używanych są też samochody poleasingowe. Takie pojazdy bardzo często pozbawione są wskazanych wyżej wad, dostępne są też w atrakcyjnej cenie.

Samochody poleasingowe – poznaj ich historię

Co wiemy o autach używanych wcześniej przez firmy w formie leasingu? Najczęściej są to samochody, które służyły wcześniej do pracy, bardzo prawdopodobne też, że były częścią firmowych flot oraz miały wielu użytkowników. Możliwe także, że z danego egzemplarza korzystał pojedynczy mikroprzesiębiorca, który używał samochodu również jako auta prywatnego. Samochody poleasingowe mają z reguły za sobą wiele tysięcy przejechanych kilometrów, ich części mogły więc ulec znacznemu zużyciu, a wnętrze takiego auta może nosić wyraźne ślady użytkowania.

Sprawdź dokumentację

Jedną z największych zalet aut poleasingowych jest możliwość sprawdzenia historii serwisowania. Samochody poleasingowe niemal zawsze były regularnie kontrolowane oraz naprawiane w autoryzowanych serwisach, ponieważ – zwłaszcza a okresie gwarancyjnym – wymagał tego leasingodawca. Takie stacje skrzętnie odnotowują wszelkie czynności wykonywane przy danym egzemplarzu oraz udostępniają te dane osobom zainteresowanym zakupem. Oznacza to, że możemy dokładnie sprawdzić, jakie części i podzespoły uległy awarii oraz jaka jest historia stłuczek i napraw blacharskich. Dzięki dokumentacji serwisowej sprawdzimy też, jaki jest autentyczny przebieg danego egzemplarza. Kupując używane samochody poleasingowe zawsze warto zapytać też o gwarancję.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o