Zabawki Zambrów

      Brak komentarzy do Zabawki Zambrów

Pod jakim kątem bada się zabawki? Zanim zabawki trafią na sklepowe półki, a dalej do rąk małych dzieci muszą przejść szereg obowiązkowych badań, podczas których sprawdzone zostanie ich bezpieczeństwo. Pomysły najmłodszych bywają bowiem bardzo ryzykowne, wobec czego producenci nie mogą rozwijać tego zagrożenia nieodpowiednią konstrukcją swoich artykułów czy oraz ich niską wytrzymałością.

Zabawki Choroszcz

Właściwości mechaniczne i finansowe zabawek

Podczas badania sytuacji i bezpieczeństwa wybiera się pod uwagę nie ale samą zabawkę, jednak i całe jej opakowanie. Zespół badawczy przygląda się takim stronom, jak formę mechaniczna, statyczna i efektywna, dostępność elementów, jakie potrafią stać połknięte, ostrość krawędzi, stabilność, giętkość drutów, przeciekanie zbiorników, skuteczność hamulców, grubość folii, prędkość zabawek napędzanych elektrycznie, nagrzewanie części zewnętrznych czy i trwałość pokryw. Ponadto, badana jest ponadto ich palność oraz migracja szkodliwych pierwiastków, jak arsen, bar, bor, kadm, glin, antymon, ołów, mangan, chrom(VI), selen, stront, cyna, kobalt, miedź,rtęć, nikiel, chrom(III), cyna organiczna i cynk. Pozytywne przejście wszystkich tych pytań warunkuje otrzymanie certyfikatu zezwalającego na dopuszczenie zabawki na zbyt.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Testowanie zabawek aktywizujących

Zabawki takie, jak huśtawki, zjeżdżalnie, rowerki, karuzele, baseny również tym odpowiednie, musza być przetestowane pod kątem możliwych uszkodzeń ciała, bądź awarii. Bada się a ich formę dynamiczną i spokojną, stabilność, wytrzymałość pasów, zapięć, poręczy i barierek, stan i kształt ścianek zabezpieczających, a także średnicę łańcuchów i lin. Zbiera się, czy jest szansa na zakleszczenie włosów, odzieży, szyi, głowy, stóp lub palców. Szczególnie ważne jest potwierdzenie się, co do parametrów i zdrowej budowy zabawek zasilanych na kierunek stały, bądź zmienny. W takich wypadkach sprawdza się ich mówioną moc, napięcie, wytrzymałość elektryczną, wytrzymałość na wilgoć, ochronę przewodów wewnętrznych, wielkość odstępów izolacyjnych, odporność obudowy na temperaturę i żar, a także dostępność ogniw i baterii.

Kto odpowiada za właściwe przebadanie zabawek?

Zabawki Choroszcz

Doświadczenie i sprawdzanie zabawek producenci powinni zlecać zewnętrznej firmie, żeby nie przychodziło do nadużyć oraz po to, by konsumenci mogli liczyć gwarancję, co do sytuacje deklarowanych certyfikatów bezpieczeństwa. Same zakłady badawcze muszą również spełniać pewne ilości, być nowoczesny mebel i uczucie, jakie da im pozwolenie na budowanie takich testów. Wszystkie zabawki, jakie są zgodne z Regułą 2009/48/WE oraz normami takimi, jak PN-EN 71-1, PN-EN 71-2, PN-EN 71-3, PN-EN 71-8, PN-EN 62115, potrafią stanowić zbliżone do wysyłek i gwarantują dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Zabawki Choroszcz

Zabawki, które służymy naszym dzieciom powinny stanowić wygodne nie tylko pod kątem mechanicznym, jak trwałość elementów zabezpieczających czy stabilność, ale też chemicznym, czyli pod względem odpowiednich parametrów migracji pierwiastków stosowanych więc ich wytworzenia. Należy przecież mieć, że certyfikaty i dokumenty zatem nie wszystko, dlatego bardzo ważna jest także kontrola nad dzieckiem i kontrolowanie sposobu, w jaki produkt jest poprzez nie użytkowany.

Zabawki Choroszcz

Artykuł powstał we zgody Pod jakim kątem bada się zabawki?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o