Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do praktyce w obcym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazja kierowania do produkcji za granicą polskich ludzi jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z uwagi na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej wysyłanymi do produkcji za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Delegowanie jest jedyną formą wysłania pracownika do pozostałego świata w punktu czasowego wykonywania praktyki w niniejszym terenie. Należy przy tymże mieć, iż w wszelkim czasie w jakim pracownik wykonuje swoją książkę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w branży budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do praktyce w Niemczech, konieczne jest kupienie wizy Vander Elst. Stanowi więc wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w własnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej regule może tymczasowo delegować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pozycję co zajmowałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i myśli na których pracodawcy innych krajów UE mogą delegować swoich gości do praktyce w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana jest w sensie tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do praktyce w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy wiąże się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi być zawartą umowę o rzecz lub działanie z Naszym pracodawcą, w układu spośród tym musi być zabezpieczony i pracować minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować pracownika do praktyce w Niemczech. Musi w układu spośród obecnym legalnie żyć na terenie Polski, mieć prawo na pracę. Wskazany jest fakt organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w zakresie zabezpieczenia społecznego i co istotne aby wystąpić po te teksty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w jakim pracownik szacuje się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych tekstów istnieje kilka tygodni i w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten sezon jest więcej niezbędny aby udowodnić, że praktyka w Niemczech nie jest prawdziwym celem zatrudnienia człowieka i z razu po zatrudnieniu nie pewno on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na trwałe w Polsce zaś jego działalność za granicą ma cel jedynie tymczasowy i w ramach swojej rzeczy w Polsce został kierowany do pisania swoich obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i robieniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową opłatę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we każdych procedurach i sprawne delegowanie swoich gości do Służby w Niemczech. Nasza usługa jest kompleksowa – z skutecznej oraz dużej rekrutacji gości z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne oraz usługę w załatwieniu wszystkich niezbędnych w toku delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i instytucji u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z drugiego państwa UE, pismo z firmy świadczącej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w pozostałych siedzibach w zależności z wielu czynników, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy przechodzący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do praktyce w Niemczech podlega przepisom w zasięgu płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w zależności z branży i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej obecne w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne nazwy do praktyce w jakich ludzie są delegowani przykładają dużą wartość do oceny czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla człowieka można wypłacić ale w postaci ryczałtu czy diety czy w technologia niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków rzeczy oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w rozmiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o